AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD
Masáž

Rezervácie: masáž si môžete rezervovať na čísle 0917 / 508 644

 

Klasická masáž(30min/60min)

Je to základná masáž, pri ktorej sa využívajú prakticky všetky základné masérske ťahy. Pravidelnou masážou sa zvyšuje pružnosť a prekrvenie pokožky, svalov, väzov a spojivového tkaniva. Počas masáže a po masáži dochádza k zvýšenej látkovej výmene v organizme, podporuje sa vyprázdňovanie lymfatického a krvného systému, zvyšuje sa odolnosť tkanív (najmä svalov), uvoľňuje sa stuhnuté a bolestivé svalstvo, vyplavujú sa odpadové látky z organizmu. Tým sa znižuje bolestivosť a citlivosť stuhnutých a neprekrvených tkanív. Využíva sa aj ako masáž liečebná ale je aj ideálna ako prevencia proti bolesti najmä v oblasti chrbtice.

                       

Relaxačná masáž (30min/60min)

Masáž podobná klasickej, avšak je zameraná hlavne na nervový a hormonálny systém. Pohyby sú jemnejšie, plytšie a pomalšie. Počas masáže sa vo zvýšenej miere uvoľňujú hormóny (najmä endorfín a noradrenalín), ktoré pozitívne vplývajú na vegetatívny nervový systém (napr. spomalenie a prehĺbenie dýchania, spomalenie tlkotu srdca, zníženie krvného tlaku, navodenie pocitu spánku a relaxácie).

 

Športová masáž (30min/60min)

Silná dynamická masaž - silné pohyby so zvýšeným tlakom sú zamerané na hĺbkové uvoľnenie svalového napätia, zvýšenie ohybnosti v kĺboch, zvýšenie prekrvenia. Vhodná je nielen pre športovcov, ale najmä pre osoby so silne stuhnutým svalstvom spôsobeným sedavým zamestnaním (práca v kancelárii, šoférovanie apod.)

 

Banky (30min)

Jedná sa o prikladanie sklenených baniek nahriatych vzduchom, pri ochladzovaní ktorého sa vytvorí podtlak. Je to metóda veľmi stará, známa už zo staroveku. Napriek tomu, že táto metóda môže byť bolestivá, je veľmi účinná na hĺbkové uvoľnenie svalstva, okamžité prekrvenie, prehriatie tkaniva.

Pri statickom bankovaní sa banky priložia na stuhnuté miesta, banka podtlakom vtiahne pokožku a tkanivo pod ňou, uvoľní sa spojivové, svalové, tukové a spojivové tkanivo, popraskajú kapiláry (vzniknú modriny), prudko sa zvýši prekrvenie. Tým sa rozbehne fyziologický proces regenerácie tkaniva - prísun kyslíka, živín, vody, následne odvod nepotrebných látok.

Pri dynamickom bankovaní sa banky posúvajú po pokožke, čím sa tkanivo výrazne prekrví, uvoľní. Pri tejto masáži je menšie riziko vzniku modrín.

 

Medová masáž (30min)

Masáž pôvodom z Ruska. Je to metóda zameraná na detoxikáciu organizmu (odstraňovanie toxínov a jedov z tela).

Medom sa natrie chrbát, účinky medu pôsobia priamo cez pokožku a jeho zložky sa dostávajú do krvi a lymfatického systému. Masáž spočíva v špeciálnom ukladaní rúk - rukami sa pumpujú alebo vysávajú usadeniny hlavne z lymfatického systému, kože a pokožia, svalov, tuku a kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac.

Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, oligosacharidy a podobne, 13 druhov aminokyselín vrátane esenciálnych, bielkoviny.

 

Peeling (15min)

Peeling je klasická, resp. relaxačná masáž, pri ktorej sa masíruje olejom s pridaním brúsnych čiastočiek (soľ, káva, strúhaný kokos apod.). Pokožka sa obrúsi a prekrví, odstránia sa odumreté bunky, pokožka sa rýchlejšie regeneruje a obnovuje. Peeling pokožky pôsobí ukľudňujúco na nervovú sústavu.

 

Mäkké techniky, uvoľňovacie techniky, myofasciálne techniky (30min)

Ide o manipuláciu, kde sa nepoužíva masážne médium. Pracuje sa najmä s fasciami, svalmi a väzmi. Je to bolestivá, ale veľmi účinná metóda na uvoľnenie stuhnutého svalstva. Len pre odvážnych!

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok

Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M