AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
EUROVEA
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD
Masáž

Neváhajte a objednajte si termín na recepcii, alebo telefonicky na tel. čísle: 0917 508 666.
Masáže sú k dispozícii:

PONDELOK: 14:00 – 19:00
UTOROK : 13:00 – 17:00
STREDA : 14:00 – 19:00

V prípade záujmu o masáže cez víkend sa prosím informuje vopred na tel. čísle: 0917 508 666

Klasická masáž 


Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) často krát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť. Pravideľnými masážami u našich masérov Vám myogelózy nebudú robiť problémy. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás. Klasická masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam. 

Športová masáž 

je najviac podobná klasickej masáži. Rozdiel je však v slede, rytme a intenzite vykonávania masážnych hmatov. Cieľom športovej masáže je dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu, a tiež urýchliť regeneráciu organizmu po výkone. Z tohoto dôvodu má i svoje špecifické rozdelenie na masáž prípravnú, pohotovostnú a masáž v prestávkach medzi jednotlivými výkonmi. Najúčinnejšia je masáž prípravná, ktorá má celkovo posilniť organizmus športovca. Hmaty sa prevádzajú tak, aby bol zlepšený odtok krvi a lymfy, a tým zosilenie odplavovania odpadových látok z tkanív. Dôsledkom toho je lepšie prekrvenie a výživa tkanív a tým i rýchlejšia regenerácia. Ďalšími sú masáže pohotovostné a masáže v prestávkach medzi výkonmi. Masáž pohotovostná sa vykonáva tesne pred výkonom alebo pred namáhavým tréningom a slúži ako súčasť rozcvičenia. V prípade potreby sa môže uskutočňovať ako dráždivá, alebo ukľudňujúca a tým významne napomôcť k regulácii predštartovných stavov športovca. Masáž vykonávaná medzi výkonmi je v podstate podobná, avšak musí zaistiť aspoň čiastočnú regeneráciu po výkone. Po namáhavom výkone sa vykonáva masáž relaxačná. Pomáha telu zbaviť sa odpadových látok a navodzuje celkové ukľudnenie a uvoľnenie. Z tohoto dôvodu sa volia predovšetkým jemnejšie hmaty v pomalom tempe. V neposlednom rade, masáž nemalou mierou vplýva aj na psychické naladenie športovca a tým aj na jeho výkonnosť. 

Masáž tváre a dekoltu 

Masáž blahodarne pôsobí na pleť a pokožku, priaznivo pôsobí na pleť a celý organizmus. Spája v sebe prvky orientálnej masáže Shiatsu a západné techniky – odvodnenie, modelovanie a relaxácia. Stláčaním meridiánov stimulujeme vnútornú energiu a navodzujeme uvoľnenie. Táto príjemná masáž prináša oddych, relaxáciu a pozitívne duševné naladenie. 

Odporúča sa pre všetky vekové kategórie, pravidelne hlavne pri zrelšej, suchej pleti-1-2x do mesiaca. -preventívne pri mladšej pleti po 25 r.1 x do mesiaca 

Masáž pleti je najpríjemnejšou a najúčinnejšou formou boja proti starnutiu. Stimuluje bunky a napomáha odstraňovať toxíny. Pravidelnou masážou získa pleť lepší tonus, urýchli sa odstránenie odumretých buniek a tvorba nových. Lepším prekrvením získa pleť zdravú a prirodzenú farbu. Príjemná a relaxačná procedúra zlepší stav Vašej pleti a príjemne Vás uvoľní. 

•Má relaxačný, blahodárny, regeneračný účinok 
•Je vhodná aj pre mužov 
•Zlepšuje prekrvenie kože •Priaznivo ovplyvňuje nervovú sústavu 
•Pomáha proti migréne 
•Odstraňuje z povrchu kože opotrebované rohové bunky – pleť nadobudne mladší vzhľad 
•Uvoľňuje vývody mazových a potných žliaz 
•Urýchľuje metabolizmus kože-znižuje vrstvu podkožného tuku 
•Uvoľňuje kyselinu mliečnu zo svalov – klesá únava 
•Preventívne pôsobí na elimináciu vrások a jaziev 


Reflexná masáž 

Vykonáva sa na tele pacienta, bez použitia oleja, s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Pri masáži dráždime receptory a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože a podkožia, svalov a orgánov, čím dochádza k ich lepšiemu prekrveniu. 

Detoxikačná medová masáž 

Liečivé účinky medu sú známe už od stredoveku. Bežne sa používa na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácii pečene, obličiek a tiež anémií, pričom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Okrem toho tu nájdete voľné organické kyseliny a látky pôsobiace antibakteriálne. 

Masáž medom k nám prišla z Ruska a dnes prežíva svoju renesanciu aj v západných krajinách. Takáto masáž pomáha nášmu telu detoxikovať sa, revitalizovať sa, zbaviť sa nepriaznivých účinkoch stresu a nečistého životného prostredia. Je považovaná za perlu medzi masážami. Ide o veľmi účinnú metódu, pri ktorej za pomoci medu nanášaného na chrbát „vysávame“ z hĺbky telesných tkanív staré škodliviny, usadeniny a jedy, ktoré sa v tele človeka nahromaždili v priebehu života pôsobením životného prostredia, potravy, liekov a pod. Tieto škodliviny sa v priebehu masáže vylučujú v podobe žuvačkovitej hmoty na problémových (často boľavých) miestach chrbta. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány. Výhodou masáže medom je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. 

Pretože sa telo cez lymfatický systém začína zbavovať škodlivín a odpadu a je nimi zasýtené, môže klient pociťovať po masáži mierne zhoršený stav. Tento stav je však len dočasný a je signálom toho,že nastáva očista. Postupným vyplavovaním škodlivín z tela dochádza k odznievaniu týchto príznakov. Preto je nutné po masáži prijímať veľa tekutín. Zdravý človek môže medovú masáž absolvovať preventívne 1x za mesiac, pri akútnych problémoch cielene 1x za týždeň. Medovú detoxikačnú masáž doporučujeme pri: 

•problémoch s krvným obehom 
•artróze a reumatických ochoreniach svalov a kĺbov 
•žalúdočných a črevných poruchách 
•bolestiach hlavy, depresiách,stresu, únave a nespavosti 
•chronických zápaloch vedľajších nosných dutín, nachladení a nádche 
•menštruačných problémoch, potencii a neplodnosti •ochoreniach obličiek a pečene 
•ochabovaní výkonnosti a vitality 
•po operáciach a pri pomalej rekonvalescencii po ťažkých ochoreniach 
•vyčerpanosť a slabosť, jarná únava 
•nervové poruchy a stavy nekľudu 
•neakútne problémy s kbamy 
•znížená imunita 
•poruchy spánku 
•ochorenia horných dýchacích ciest (hlieny) 


Lymfodrenážna masáž tváre, krku a dekoltu


Stimuluje tok lymfy, pomáha organizmu pri regeneráci a vyplavovaní škodlivín z tela. Na tvári pomáha zbavovať sa tmavých kruhov a vačkov v oblasti očného okolia, predchádza vznik vrások a je účinná proti akné.

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Členstvá
Zumba
Prevádzkový poriadok

Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M