AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
EUROVEA
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD
Sauna

Rezervácie: Golem Health Club Eurovea funguje na báze klubu. Majitelia členských kariet majú do sauny voľný vstup.


V Golem Health Club Eurovea máte k dispozícii parnú saunu, fínsku saunu a bylinkovú saunu.


Je všeobecne známe, že pri saunovaní sa výrazne uvoľňujú svaly, zvyšuje sa kĺbová ohybnosť, saunujúci človek si nesmierne oddýchne. Sauna je však nielen regeneračný prostriedok pri odstraňovaní duševnej i telesnej únavy, u športovcov dokonca napomáha k zvyšovaniu kondície a postupnému otužovaniu. Obyčajne sú v saunách kachle s výhrevnosťou od 60 °C do 120 °C, no nájdeme aj sauny s teplotou 140 °C.

Slovo sauna (savńa v pôvodnom fínskom jazyku) znamená malá budova alebo miestnosť, ktorá sa používa ako výhrevňa na saunovanie. Vo fínskej saune pokladajú na kachle kamene a tie potom zalievajú vodou. Vzniká tým para a dočasne sa zvyšuje vlhkosť vzduchu. Teplo v saune spôsobuje ohriatie tela nad normálnu telesnú teplotu, je veľmi príjemné a relaxujúce. Hovorí sa, že v saune treba ostať dovtedy, kým sa nám to páči. Poznáme zvyk Fínov – šľahanie sa brezovými metlami s listami po tele. Účelom je, že si tým privádzajú na kožu viac tepla a vdychujú éterické látky.

Po strávení času v saune sa odporúča prudké zníženie teploty. Zvykom býva ochladzovanie sa na studenom vzduchu, no vo Fínsku je tradíciou skákať do vyseknutej diery v zamrznutom jazere. V našich podmienkach to obyčajne nahrádza ochladzovací bazénik hneď pri dverách sauny. Prudké ohriatie a ochladzovanie sa opakuje niekoľkokrát, čo výrazne zlepšuje imunitný systém a otužuje.

Saunovanie je však nebezpečné pre ľudí, ktorí trpia chorobami srdca a krvného obehu. Neodporúča sa ani to, aby do sauny išiel človek unavený a nevyspaný, ako aj hladný alebo prejedený. Po saunovaní sa odporúča rýchle doplnenie tekutín, nakoľko pritom človek stratí až dva litre vody.

Naväzujúce novinky

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Členstvá
Zumba
Prevádzkový poriadok

Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M