EMS

Cenník

Čo je EMS

EMS – Elektro Myo Stimulácia

E- Elektrická

M- Myo (muscle) = Sval

 S- Stimulácia = Aktivácia

 

EMS, teda elektrická stimulácia svalov je pojem, ktorý sa niekoľko desaťročí používa v medicíne v rehabilitácii a rekonvalescencii. Pomocou slabých, ale veľmi častých elektrických impulzov sú svaly aktivované rovnakým princípom, ako ich aktivuje prirodzene telo, ale oveľa častejšie než sme schopní dokázať vôľou.

 

,,Ako natrénovať 95% svalov za 20 minút‘‘

Komplexná elektro-myo-stimulácia pracuje až s 10 dvojicami elektród, kedy je každá dvojica umiestnená na pravej a ľavej polovici tela. Impulz tak prebehne vo všetkých svaloch z jednej polovici tela na druhú a nie iba v mieste umiestnenia elektród. Preto sme schopní touto metódou aktivovať celé telo, všetky svaly. A to dokonca aj tie, ktoré štandardne nevieme vôľou zapojiť alebo je potrebné dlhodobé učenie, ako ich zapojiť (napríklad svaly panvového dna, hlboké svalstvo chrbta a podobne). Svaly pracujú na oboch poloviciach tela rovnako intenzívne. Odstraňujeme tak aj svalovú dysbalanciu, ktorá je najčastejšou príčinou chrbta.

 

Efektivita

Efektivita nespočíva iba v zapojení celého tela naraz, ale aj na množstvo svalových sťahov, spevnenia a uvoľnenia, a tým pádom aj ich aktivácii a posilneniu v čase. Vôľou dokážeme poslať signál svalom, aby sa spevnili približne raz za sekundu. S pomocou EMS to telo dokáže 85x za sekundu. Svaly takto precvičíme veľmi rýchlo a efektívne a zároveň dostatočne intenzívne, aby ,,tréning‘‘ naštartoval procesy v tele, ktoré vedú k jeho celkovému spevneniu, svalovej vyrovnanosti a zvýšenej spotrebe energie. Pri EMS tréningu, ktorý je rozdelený na 4 sekundy záberu a 4 sekundy uvoľnenia prebieha každú sekundu 85 svalových kontrakcií. Počas 20 minútového tréningu sme teda 10 minút v spevnení a 10 minút v uvoľnení. To je celkom 51 tisíc kontrakcií. Počas tohto tréningu je telo zaťažené tak, ako by naraz odcvičilo 2 hodiny 4-5x v posilňovni.

 

Ako prebieha tréning?

Klient dostane špeciálne športové oblečenie (tričko a šortky), ktoré zadržuje vodu, aby sa impulz z elektród dostal vodivým prostredím do tela. Cez toto oblečenie sa nasadí vesta s piatimi pármi elektród (brucho, hrudník, bedrá, horný a bočný chrbát), pásky s elektródami na ruky a nohy a pás a kríže. Nasadenie všetkých elektród trvá cca 3 minúty. Vesta sa pripojí k prístroju EMS – miha bodytec a môžeme začať. Každý tréning začína nastavením hodnôt / sily impulzov jednotlivých partií tela. Nastavenie prebehne približne za minútu až dve, ale to už sa ,,cvičí‘‘. Klient má čipovú kartu so záznamom minulých hodnôt a tak je nastavenie ešte rýchlejšie. Každý tréning vyžaduje, aby bol sám klient aktívny. Pri silovom programe pravidelne spevňoval celé telo, pri cardiu sa kontinuálne pohyboval. Tréner ukazuje potrebné cviky či polohy, kontroluje klienta a prípadne koriguje intenzitu v jednotlivých častiach tela. Klient je po celú dobu pod odborným dohľadom. Po 20 minútach je hotovo. EMS tréning sa odporúča cvičiť 2x týždenne.

 

Skutočný efekt

EMS tréning rieši mnoho problémov spojených so súčasným životným štýlom a nedostatkom aktivít. Medzi najmarkantnejšie patrí: 

Chudnutie – zvýšenie energetického výdaja  a zrýchlenie metabolizmu. Elektrostimulačné cvičenie pomáha pri látkovej výmene. Zrýchľuje sa spaľovanie tukov a ich premena na energiu. Z tela sa odbúravajú škodliviny a zlepšuje sa obranyschopnosť organizmu a odolnosť voči stresu.

Formovanie postavy a celulitída – počas tréningu dochádza k odbúravaniu tuku, svalové bunky rastú a spevňuje sa pokožka najmä v problémových partiách ako sú stehná a boky. Pri pravidelnom cvičení sú výsledky dlho udržateľné.

Odstránenie bolesti chrbta – účinne zmierňuje bolesti chrbta a spevňovaním chrbtového svalstva aj zlepšuje celkové držanie tela.

Rekonvalescencia po operáciách a rehabilitácia – EMS metóda je vynikajúci spôsob rehabilitácie po operačných stavoch a výrazne skracuje dobu rekonvalescencie. Na odporúčanie neurológa je cvičenie vhodné aj pri redukcii problémov s motorikou.

Odstránenie svalovej dysbalancie a atrofie svalov – pomocou prístroja Miha Bodytec sú rovnomerne precvičované všetky hlavné svalové skupiny a dokonca aj hlboko uložené a stredné svaly.  

 

Odporúčanie

-          Pred tréningom pite dostatok tekutín a dobre jedzte (telo musí mať dostatok energie)

-          Netrénujte pokiaľ je telo unavené z predchádzajúceho tréningu

-          Pre správne vnímanie intenzity sa vyvarujte látok tlmiacich bolesť a ovplyvňujúcich vedomie (lieky proti bolesti, silná káva, alkohol, drogy)

-          Vek 18 rokov

 

Bezpečnostné pokyny a kontraindikácie

-          Okamžite prerušte cvičenie pokiaľ cítite závrat, slabosť alebo bolesť  v hrudníku

-          EMS tréning nesmiete absolvovať v týchto prípadoch: srdcový kardiostimulátor a tehotenstvo

-          Prípady kedy je možné EMS tréning aplikovať po povolení lekárom: epilepsia, choroby obehového systému, nádorové ochorenia, arterioskleróza v pokročilom štádiu, ťažké neurologické ochorenia, akútne bakteriálne ochorenia, cukrovka, pruh


Cena - 25€/20 min

EMS PASS - 10+1 cvičení- 250€


Rezervácia možná telefonicky na tel.č: +421 917 508 646 alebo e-mailom na avion@golemclub.sk alebo rehabilitacia@golemclub.sk

Golem One Pass

Golem One Pass

Užívajte si neobmedzené fitko aj skupinovky v ktoromkoľvek Goleme na Slovensku