Aktuality

Čo je to Power Joga?

Power joga je silové a komerčné cvičenie jogy. Prepája rôzne typy jogy a východnú filozofiu so západným štýlom dynamického cvičenia. Pri cvičení sa využívajú základné prvky jogy, pomáha posilniť, natiahnuť, tvarovať tvoje telo a zároveň perfektne uvoľňuje tvoju myseľ. Power joga je preto skvelým prostriedkom na odbúravanie stresu a napätia. Budeš tak v pohode a ešte k tomu budeš skvelo vyzerať. Zvýši sa i tvoja flexibilita a držanie tela. Počas hodiny sa striedajú pózy, v ktorých sa zotrváva dlhší čas – vďaka tomu pracuješ i na svojej sile. Power joga tiež pomáha k uvoľneniu svalstva po náročnom dni, presedenom napr. za počítačom. Naši inštruktori sa taktiež sústredia na to, aby všetkých viedli k správnemu spôsobu dýchania, čo je pri tomto cvičení veľmi dôležité.

Aké sú jej výhody?

Hlavnou výhodou Power Jogy je to, že uvoľní, posilní a zaťaží súmerne svalstvo na celom tele. Je preto ideálna na odstránenie v súčasnosti rozšíreného civilizačného nedostatku nerovnováhy svalov – disbalancie. Ďalšou výhodou je, že môžeš každý pohyb vykonávať vlastným tempom. Power Joga zároveň zahŕňa základné pózy, ktoré je možné nájsť aj u iných druhov jogy, avšak jej výhodou je, že dáva inštruktorovi priestor na ich prevedenie v rôznom poradí – každá hodina je tak iná.

" Je ideálna tiež na odstránenie v súčasnosti rozšíreného civilizačného nedostatku - nerovnováhy svalov – disbalancie. Cieľom je tiež podporiť všímavosť cvičenca, jeho uvedomenie si každého cviku, či už posilňovacieho alebo naťahovacieho a plné sústredenie sa aj na najmenšie detaily pohybu. Cvičiť možno vlastným tempom vhodným pre cvičiacu osobu s ohľadom na aktuálnu náladu, kondíciu a flexibilitu, učíme sa počúvať vlastné telo. Ako pri všetkých druhoch jogy aj v power joge sa kladie dôraz na správne dýchanie. Rôznymi dychovými cvičeniami (pranajama) nie len rozširujeme kapacitu a hĺbku nášho dýchania, ale tiež vedomím dýchaním počas lekcie sústredíme svoju myseľ na prítomný okamih tu a teraz. Rôzne druhy dychových cvičení tiež pomáhajú prekrviť a zohriať telo pred cvičením, harmonizovať našu vnútornú energiu a jej prúdenie, pomáhajú nám zbaviť sa stresu i hnevu, priaznivo pôsobia na kardio-vaskulárny systém, dodávajú energiu, odvahu i dobrú náladu a pod. Dychové cvičenia a asány možno využiť  aj vo svojom bežnom živote a čerpať tak z ich pozitívnych benefitov každý deň. Joga je tu, aby nám zlepšila nie len kondíciu, či vylepšila postavu, ale aj zlepšila náš život", hovorí naša lektorka jógy Danka Adamovičová.

 

Môžem vďaka Power Joge schudnúť?

Áno. Práve vďaka jej vhodnosti na chudnutie získava Power Joga stále viac a viac svojich prívržencov. V porovnaní s inými druhmi jogy je Power joga na chudnutie najvhodnejšia. Pre mnohých je isto prekvapením, že už pri dvojmesačnom poctivom dodržiavaní tohto cvičenia dochádza k viditeľnému úbytku hmotnosti.

Pre koho je Power Joga vhodná?

Pre začiatočníkov i pokročilých. Všetky pohyby môžeš vykonávať vlastným tempom, v kľude. Ťažšie pózy ti trénerka pomôže nahradiť ľahšími alebo v nich zotrváš kratšie. Časom však môžeš skúšať i tie náročnejšie a získať tak viac sily. Power Joga je taktiež vhodná pre ľudí, ktorí vyhľadávajú druh jogy, ktorá je viac naklonená k budovaniu krajšej postavy, než k meditatívnej stránke jogy.


Čo si so sebou priniesť?

Oblečenie, v ktorom sa budeš cítiť príjemne. Topánky ani ponožky nie sú potrebné. Zísť sa ti môže i uterák a voda, keďže je Power Joga dynamickejším cvičením. Priniesť si môžeš taktiež svoje starosti, ktoré necháš u nás a domov budeš odchádzať s čistou hlavou. 😊


Príď ku nám zistiť, či je Power Joga pre teba!


Cenník

Zobraz všetky

ONE PASS (fitness + skupinové cvičenia)

GOLEM ONE PASS kombinuje vstup do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 mesiac
 • Neobmedzený počet vstupov

OFF PEAK ONE PASS (fitness + skupinové cvičenia)

OFF PEAK GOLEM ONE PASS kombinuje vstup medzi 9:00 - 15:00 do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 mesiac
 • Neobmedzený počet vstupov

1 DAY PASS (fitness + skupinové cvičenia)

Jednorázový časovo neobmedzený vstup do fitnes platný v deň zakúpenia

 

 • Platnosť 1 deň
 • Počet vstupov 1

VISIT PASS (fitness + skupinové cvičenia)

Visit PASS ponúka neobmedzené využívanie fitness a skupinových cvičení na danej prevádzke počas siedmich dní.

 

 • Platnosť 7 dní
 • Neobmedzený počet vstupov

ONE PASS ročný (fitness + skupinové cvičenia)

GOLEM ONE PASS kombinuje vstup do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 rok
 • Neobmedzený počet vstupov

OFF PEAK ONE PASS ROČNÝ (fitness + skupinové cvičenia)

OFF PEAK GOLEM ONE PASS kombinuje vstup medzi 9:00 - 15:00 do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 rok
 • Neobmedzený počet vstupov

Rozvrhy a rezervácie

{{ branchstoreName }}, {{ filterName }}

{{header.name ? header.name : 'Začiatok'}}

{{ emptyText }}

Squating golem
{{ row.time }}
Golem One Pass

Golem One Pass

Užívajte si neobmedzené fitko aj skupinovky v ktoromkoľvek Goleme na Slovensku