Čo je to squash? Ako sa squash hrá?

Squash je podobný tenisu. Hrá sa s menšími raketami a cieľom je odohrať loptičku tak, aby ju oponent nestihol zachytiť. Namiesto sieťky však hráčov obklopujú 4 steny, od ktorých sa loptička odráža. Po odraze od prednej steny ju musí odohrať protihráč (loptička sa však môže ešte raz odraziť od zeme alebo ľubovoľný počet krát od ostatných stien, než ju protihráč odohrá). Loptička sa musí vždy odraziť od prednej steny na to, aby mohli byť zarátané body. Zároveň sa musí odraziť od povolených častí stien, vyznačených čiarami. Squashový zápas má zvyčajne 5 setov (hrá sa na 11 bodov) a môže trvať 40-60 minút.

Prečo hrať práve squash? Aké sú benefity squashu?

  • Magazín Forbes squash označil za najzdravší šport na svete.
  • Squash je skvelou cardio aktivitou, pri ktorej si hráč precvičí celé telo.
  • Posilňuje srdce (hráčom v pokročilom veku však odporúčame začať hrať s nízkou intenzitou alebo najprv navštíviť svojho lekára, ktorý im potvrdí či je pre nich squash vhodný).
  • Za hodinu hrania je možné spáliť 600 až 1000 kalórií – squash tak pomáha udržiavať zdravú váhu alebo pomôže na ceste k nej.
  • Zlepší sa tvoja koordinácia rúk a očí, flexibilita, rýchlosť, obratnosť, výdrž i sila.
  • Squash má pozitívny vplyv i na tvoju psychickú pohodu, pomáha uvoľňovať stres a pracuješ pri ňom i na svojej sústredenosti a strategickom myslení.
  • Nezastaví ťa žiadne počasie, keďže je squash indoor aktivitou.

Pre koho je squash vhodný?

Pre ľudí v každom veku, začiatočníkov i pokročilých športovcov. Špeciálne vhodný je pre ľudí, ktorí obľubujú cardio aktivity a raketové športy. Skúsiť squash však môže každý! V squashi sa  využívajú rôzne typy loptičiek, ktoré sa líšia rýchlosťou a náročnosťou ich odrazu od steny – ich výberom je možné hru uľahčiť či sťažiť. S výberom správnej loptičky ti radi pomôžeme.

Čo si treba na squash priniesť?

Stačí ti len pohodlné oblečenie, ktoré ťa nebude obmedzovať pri pohybe a športové tenisky. Priniesť si môžeš i vlastnú raketu a loptičku. Ak ich nevlastníš, žiadny stres, v Goleme ti všetko požičiame. 😊

Zároveň odporúčame veľkú fľašu s vodou, aby si sa celý čas cítil/-a v pohode. Možnosťou je i priniesť si ochranné okuliare (ak je tvoj protihráč príliš akčný 😊).

Čo ešte potrebujete vedieť?

Squashová hodina trvá 55 minút. Môžete prísť do fitka skôr a pripraviť sa na Vašu squash hodinu. 


V priestoroch squashových kurtov ponúkame i plochy pre reklamu – na prednej hornej i dolnej časti kurtu (TIN doska). Ak by si mal/-a o reklamnú plochu záujem, stačí kontaktovať reklama@golemclub.sk

Ak by ťa čokoľvek o squashi v Goleme ešte zaujímalo, neváhaj nás kontaktovať! Nižšie nájdeš cenník, rozvrh a možnosť rezervovania kurtu.


Video

Cenník

Zobraz všetky

SQUASH PASS 5

Squash Pass obsahuje 5 vstupov (1 vstup = 1 hodina)

 

  • Platnosť 3 mesiace
  • Počet vstupov 5

Rozvrhy a rezervácie

{{ branchstoreName }}, {{ filterName }}

{{header.name ? header.name : 'Začiatok'}}

{{ emptyText }}

Squating golem
{{ row.time }}
Golem One Pass

Golem One Pass

Užívajte si neobmedzené fitko aj skupinovky v ktoromkoľvek Goleme na Slovensku