Aktuality

Pilates je cvičenie vykonávané s vlastným telom, pomocou ktorých dosiahnete optimálnu telesnú kondíciu. Táto metóda odstraňuje bolesti chrbta, zlepšuje ohybnosť, silu, vytrvalosť, rovnováhu, koordináciu, dýchanie a telesný vzhľad. Vytvára štíhle svaly a cvičenie vyrovnáva svalové disbalancie, ktorými v súčasnej dobe trpí väčšina populácie.

Už po niekoľkých cvičeniach zaznamenáte pozitívne výsledky. Pilates totiž napomáha tomu, aby človek začal chodiť vystretý a cvičenia mu upevnia svaly. Navyše prestanú vás trápiť bolesti chrbta. Pilates postupne dodržiavaním pravidelnosti v cvičenia už čoskoro vytvára dojem, že ste znížili svoju hmotnosť. Spôsobí to fakt, že pilatesovými cvikmi začnete držať rovno plecia a do výšky sa vám vytiahne hlava a chrbát.

Pilates sa cvičí v pomalom tempe a bez hudobného doprovodu. Pri pohybe inštruktori kladú dôraz predovšetkým na techniku pohybu a dýchania. Upozorňujú cvičencov i na presnosť vykonávania cvikov, na koncentráciu, koncentrujú sa na plynulosť pohybu. Inštruktori sú dôslední najmä pri cvikoch v oblasti brucha, panvy, lopatiek a pliec. Tieto potom po ich spevnení zaisťujú správny postoj a chôdzu a vytvárajú dokonca dojem, že človek schudol.

Pilates oslovuje najmä ľudí, ktorí počas celého času sedia. Obľúbený je však aj u športovcov, pretože im napomáha natiahnuť alebo posilniť určite svalové skupiny, ktoré inak ostávajú zanedbané. Ideálna je najmä pre mužov kombinácia posiľňovanie a pilates. Dvíhanie činiek totiž buduje vonkajšie svalové skupiny, o vnútorné sa dokáže postarať práve pilates.

Komunikácia s cvičiacimi klientmi je pri pilatese veľmi živá. Inštruktor neustále upozorňuje cvičencov na to, aby správne dodržiavali jednotlivé polohy, sústredili sa na spôsob dýchania. Hoci mnohí považujú pilates za špecializované cvičenie na chrbticu, jeho zameranie je predovšetkým na spevnenie vnútorných svalových skupín a na vytiahnutie postavy, jej vzpriamenie a správne držanie pri chôdzi i sedení. Faktom je, že pri cvičeniach sa môžete naučiť pracovať i so svalmi panvového dna. Čarom pilatesu potom je zlepšenie vlastného metabolizmu, čo pozitívne vplýva na úpravu hmotnosti.

Známe je vyhlásenie autora tohto na vtedajšiu dobu prevratného spôsobu cvičenia Josepha Pilatesa: Po desiatich hodinách sa budete cítiť lepšie, po dvadsiatich tak budete aj vyzerať a po tridsiatich hodinách získate úplne nové telo.

Prevádzky:

AUPARK BRATISLAVA

Cenník

Zobraz všetky

ONE PASS (fitness + skupinové cvičenia)

GOLEM ONE PASS kombinuje vstup do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 mesiac
 • Neobmedzený počet vstupov

OFF PEAK ONE PASS (fitness + skupinové cvičenia)

OFF PEAK GOLEM ONE PASS kombinuje vstup medzi 9:00 - 15:00 do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 mesiac
 • Neobmedzený počet vstupov

1 DAY PASS (fitness + skupinové cvičenia)

Jednorázový časovo neobmedzený vstup do fitnes platný v deň zakúpenia

 

 • Platnosť 1 deň
 • Počet vstupov 1

VISIT PASS (fitness + skupinové cvičenia)

Visit PASS ponúka neobmedzené využívanie fitness a skupinových cvičení na danej prevádzke počas siedmich dní.

 

 • Platnosť 7 dní
 • Neobmedzený počet vstupov

ONE PASS ročný (fitness + skupinové cvičenia)

GOLEM ONE PASS kombinuje vstup do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 rok
 • Neobmedzený počet vstupov

OFF PEAK ONE PASS ROČNÝ (fitness + skupinové cvičenia)

OFF PEAK GOLEM ONE PASS kombinuje vstup medzi 9:00 - 15:00 do fitness aj na skupinové cvičenia!

 

 • Platnosť 1 rok
 • Neobmedzený počet vstupov

Rozvrhy a rezervácie

{{ branchstoreName }}, {{ filterName }}

{{header.name ? header.name : 'Začiatok'}}

{{ emptyText }}

Squating golem
{{ row.time }}
Golem One Pass

Golem One Pass

Užívajte si neobmedzené fitko aj skupinovky v ktoromkoľvek Goleme na Slovensku