Čo je to HIIT?

HIIT – High Intensity Interval Training alebo aj vysoko intenzívny intervalový tréning spočíva v striedaní intenzívneho krátkeho cvičenia s kratšími prestávkami. Je založený na cvičení s vysokými tepovými frekvenciami, ktoré ti pomôžu spaľovať tuk. Časové pomery medzi cvičením a prestávkou môžu byť 2:1 alebo 3:1. V preklade to znamená, že budeš cvičiť napr. 20 sekúnd, 10 sekúnd oddychovať a opakovať. Alebo môžeš napr. 30 sekúnd cvičiť a 10 sekúnd oddychovať.

Aké sú výhody cvičenia HIIT?

  • „Nemám ísť kedy do posilky.“ Je to aj tvoja častá výhovorka? HIIT tréningom stráviš maximálne 30 minút, na čo si párkrát do týždňa čas určite nájdeš. ;)
  • Iba za 15 až 30 minút cvičenia ti zrýchli metabolizmus, vďaka čomu spaľuješ tuky po celý deň.
  • HIIT tréningom si zlepšíš kondíciu aj funkciu a kapacitu pľúc. Podporíš si celý kardiovaskulárny systém, rýchlejšie naberieš svaly a zlepšíš sa tiež v iných športoch.

Pre koho je HIIT tréning vhodný?

Ešte stále sme ťa nepresvedčili? HIIT môžu cvičiť začiatočníci aj profíci a nepotrebuješ na to ani žiadne špeciálne pomôcky. Pozostávať môže z rôznych cvikov, vďaka čomu sa nikdy nebudeš nudiť. Variabilita a efektivita cvičenia si získala množstvo ľudí po celom svete, vďaka čomu sa z HIIT stal moderný a obľúbený tréning.

Čo si treba priniesť so sebou?

Výhodou cvičenia HIIT je, že môžeš prísť do fitka rovno po práci a nemusíš so sebou vláčiť žiadne špeciálne pomôcky. Jediné, čo potrebuješ, je chuť cvičiť, pohodlné športové oblečenie a tenisky. Avšak odporúčame ti priniesť si aj uterák a fľašu s vodou, nakoľko ti dá HIIT tréning poriadne zabrať. Všetky ostatné pomôcky k cvičeniu máme priamo u nás, ale môžeš si pokojne priniesť aj svoje vlastné.

ONE PASS (fitness + skupinové cvičenia)

 

  • Platnosť1 mesiac
  • Neobmedzený počet vstupov
Golem One Pass

Golem One Pass

Užívajte si neobmedzené fitko aj skupinovky v ktoromkoľvek Goleme na Slovensku